• Kulleriga kojuvedu Tallinna linna piires 6 € või tule ise järele.
  • Püsivalt soodsad hinnad! Alati värsked tooted! Igale maitsele midagi! Üle 10 000 toote!
  • Kiire ostuprotsess. Ostes kuni 14:00, tarne kulleriga järgmisel tööpäeval. Tarned Omniva pakiautomaati 2-3 tööpäeva!
  • Kulleriga kojuvedu Tallinna linna piires 6 € või tule ise järele.
  • Püsivalt soodsad hinnad! Alati värsked tooted! Igale maitsele midagi! Üle 10 000 toote!
  • Kiire ostuprotsess. Ostes kuni 14:00, tarne kulleriga järgmisel tööpäeval. Tarned Omniva pakiautomaati 2-3 tööpäeva!

KAS SAAD TOIDUST PIISAVALT VITAMIINE?

KAS SAAD TOIDUST PIISAVALT VITAMIINE? Vitamiinid
03.09.2020

Tervislik eluviis on ideaalne viis kuidas elada tervet ning rõõmsat elu, selle tõttu uuritakse üha enam kuidas püsida tervena ning mida selleks teha. Küsimus, mis aga ikka ja jälle üles tõuseb on vitamiinind ning kas me saame neid piisavalt? Järgmisena vaatame me lähemalt kust saab peamisi vitamiine ning kas neid on vaja toidu kõrvalt juurde süüa või mitte.

 

Vitamiinid lõunalauast

Vitamiine saadakse toidust, mida me igapäevaselt sööme – mitmekesine ning tervislik toit hoiab meid tervetena. Küll aga on tänapäeval toitumine muutunud kiiremaks ning toidud, mida me sööme on töödeldud mistõttu on seal vähem vitamiine ning rohkem suhkrut, rasva.

Toidulisandeid võetakse siis kui toiduga ei ole võimalik piisavas koguses vitamiine kätte saada. Näiteks soovitatakse vanematel inimestel kasutada toidulisandeid kuna nad söövad vähem, inimestel kes on haiged või kellel on muud põhjused, miks neil on lisaks vitamiine vaja.

 

Liiga palju toidulisandeid

Enne toidulisandite võtmist soovitatakse enda toidulauda rikastada ning süüa tervislikemaid ning värskemaid tooteid. Söögist saadud vitamiinid on kehale lihtsamalt omastatavad ning nad sisaldavad veel erinevaid vajalikke lisaaineid kehale nagu näiteks mineraalained, antioksüdandid ning karotenoidid.

Toidulisandid on tihti müügil ühekaupa näiteks C-vitamiin. Juues aga päevas tass teed sidruniga ning töölt lahkuses süües ära ühe õuna saab keha rohkemat kui vaid puhast C-vitamiini.

Siinkohal peab ära mainima, et toidulisandid on väga vajalikud juhtudel kui keha vajab kiirelt vitamiine. Näiteks külmetuste puhul võib võtta lisaks C-vitamiini, mis on ideaalne antioksüdant, äratab keha üles ning parandab üldist heaolu.

Samuti on Põhjamaalastel väga raske kätte saada piisavas koguses D-vitamiini justnimelt talvel ning sügisel, mistõttu kasutatakse erinevaid toidulisandeid, et vajalik kogus vitamiine kätte saada.

 

Kust leidub erinevaid vitamiine?

KALTSIUM – Kala, rohelised salatid ning piimatooted

RAUD – oad, seesami seemned, maks, austrid

D-vitamiin – Piimatooted, muna, tuunikala, lõhe, uba

B- vitamiin – Tuunikala, päevalille seemned, seemned, pähklid, munad, rohelised salatid

MAGNEESIUM – Rohelised salatid ja juurviljad, täisteratooted, teraviljad, rosinad, banaan, pähklid.

C- vitamiin – Brokkoli, maasikad, tsitrulised, brüsseli kapsas, õunad

 

Kokkuvõttes on võimalik söögiga kõik vajalikud vitamiinid kätte saada. Mida värvilisemad, värskemad ning tervislikumad toidukorrad on seda vähem peab vitamiinide pärast muretsema.

Toidulisandeid soovitatakse võtta haigusperioodil või juhtudel, kui söögist ei saa piisavas koguses vitamiine enam kätte. Olles aga noor ning eluvõimeline kodanik tuleb esimesena muuta enda söömisharjumusi, tuues sisse värskeid tooteid ning eemaldades suhkruseid ning töödeldud toite nagu limonaadid, burgerid, friikartulid ning saiakesed. Õnneks on tervislik toitumine lihtsam kui kunagi varem, internetipoed annavad meile võimaluse osta toiduaineid mida on meile vaja ilma meelitavate lõhnade, mis püüavad meid poes teelt lükata. Lihtsalt külasta www.megaturg.ee.